
“Ik ben voor Mercosur, en met deze waarborgen voor de landbouw ben ik nog meer overtuigd”
16 december 2025
Europees Parlement stemt voor vereenvoudiging: minder papier, meer praktijk – nu en in het nieuwe GLB
16 december 2025Straatsburg – Europees Parlementslid Hilde Vautmans heeft tegen de urgentieprocedure rond het nieuwe Europese financieringsmechanisme voor Oekraïne gestemd.
Vautmans zegt dat haar stem geen afwijzing is van steun aan Oekraïne maar een duidelijke keuze voor juridische degelijkheid, economische stabiliteit en duurzame Europese solidariteit met Oekraïne.
“België staat onvoorwaardelijk achter Oekraïne,” benadrukt Vautmans. “Oekraïne verdient méér en substantiëlere financiële én militaire steun. Maar als we het goed willen doen, moeten we het ook juist doen.”
Volgens Vautmans is snelheid ook geen argument om parlementaire zorgvuldigheid opzij te schuiven.
“Zodra de Europese Raad een politiek akkoord bereikt, kan het Europees Parlement het dossier snel én grondig behandelen via de bevoegde commissie. Een urgentieprocedure is daarvoor niet noodzakelijk.”
Vautmans waarschuwt dat juridisch wankele constructies en ondoordachte financiële risico’s de economische stabiliteit van de EU kunnen ondermijnen.
“Als we onze eigen economische fundamenten verzwakken, verzwakken we ook onze steun aan Oekraïne op de lange termijn. We moeten snel schakelen in dit dossier zonder shortcuts te nemen. De behandeling in de commissie is noodzakelijk om ervoor te zorgen dat:
- de gekozen mechanismen juridisch waterdicht zijn,
- de financiële risico’s transparant en beheersbaar blijven,
- het Europees Parlement haar rol als democratische waakhond ten volle kan spelen.
Alleen zo blijft Europa een betrouwbare partner voor Oekraïne, vandaag én morgen.”



